Sarbinowo – dlaczego warto tu przyjechać?

Sarbinowo to niewielka i spokojna miejscowość nadmorska. Warto rozważyć ten kierunek, kiedy planujesz wybrać się nad Bałtyk, ale jednocześnie marzy ci się ominięcie utartych szlaków. Baza turystyczna jest na tyle solidna, że możesz liczyć na komfortowe warunki, z pewnością jednak unikniesz tłoku towarzyszącego często większym kurortom. Kiedy warto pojechać do Sarbinowa? Co, poza plażowaniem, warto tam robić? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

1. Sarbinowo – kiedy jechać?

2. Zakwaterowanie

3. Co robić w Sarbinowie?

Znalezienie noclegu w Sarbinowie nie powinno stanowić problemu, pod warunkiem, że zajmiesz się tym z odpowiednim wyprzedzeniem. Godne polecenia są domki: https://wczasowa8.pl/domki-sarbinowo/.

Sarbinowo – kiedy jechać?

Do Sarbinowa można wybrać się właściwie o każdej porze roku. Dla wielu osób naturalnym wyborem jest letnie plażowanie, jeśli jednak gustujesz w jesiennym wdychaniu jodu lub spacerach po plaży, także i tu znajdziesz dogodne warunki. To dobre miejsce dla rodzin i dla spragnionych wypoczynku singli.

Zakwaterowanie

W Sarbinowie masz szansę na zakwaterowanie w wygodnych domkach położonych blisko morza – ten warunek nie zawsze można spełnić w innych kurortach. W przypadku rodzin z dziećmi – choć nie tylko w tej grupie – sprawdza się nocleg ze swobodnym dostępem do w pełni zaopatrzonej kuchni. Dzięki temu można swobodnie planować menu i godziny posiłków.

Jeśli na wyjazd zabierasz dzieci, zdecyduj się na ogrodzone kompleksy wypoczynkowe. Dodatkowym plusem są place zabaw, które zapewnią najmłodszym rozrywkę także poza plażą. Z kolei w przypadku osób dorosłych dobrym wyborem będzie dostęp do grilla czy ogniska.

Co robić w Sarbinowie?

To, co wyróżnia Sarbinowo na tle innych miejscowości nadmorskich, to efektowna promenada biegnąca tuż nad plażą, dostarczająca wielu wrażeń i pięknych widoków. Miejsce tętni życiem – pojawiają się tu spacerowicze i poszukiwacze wyjątkowych smaków. Jeśli planujesz romantyczne wschody i zachody słońca we dwoje, to także idealny punkt obserwacyjny.

Jeśli szukasz przerywnika w leżeniu na plaży, pozwiedzaj miasteczko i okolice. Samo Sarbinowo to neogotycki kościół z efektownymi witrażami i zabytkowymi organami, mur oporowy z 1910 roku, który swoją ochronną funkcję pełni do dzisiaj, oraz licząca ponad 200 lat Chata Rybacka. Nieopodal, w pobliskich Gąskach, znajduje się latarnia morska. Budowla ma ponad 49 metrów i powstała pod koniec XIX wieku. U podstawy znajduje się dom latarnika, a na górze atrakcyjny punkt widokowy.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments