Górnośląskie atrakcje. Zabrze i jego kopalnie

Stało się w ostatnich latach jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Górnego Śląska. Zainteresowanie nim dziwić zresztą nie powinno. Zabrze, znane z ciekawych zabytków techniki oraz oryginalnej architektury, ma się czym pochwalić. Na jego terenie można znaleźć zarówno zabytkowe kopalnie, jak i osiedla robotnicze. Wiele z nich jest obecnie wielką atrakcją, a wycieczki chętnie koncentrują na nich swą uwagę. Czym może się pochwalić Zabrze? Oto krótki przegląd najważniejszych atrakcji tego miasta.
Wielką atrakcją dla miłośników techniki oraz zabytków industrialnych jest Skansen Górniczy ?Królowa Luiza?. Ci, którzy zdecydują się na wizytę w tym miejscu, będą mogli zwiedzić jedną z najstarszych kopalń na terenie Górnego Śląska. Jej historia zaczyna się pod koniec XVIII wieku. Już w tym czasie ?Luiza? zasłynęła jako jeden z największych, a zarazem najnowocześniejszych zakładów górniczych. Dziś jest wielką atrakcją turystyczną, dzięki której Zabrze stało się znane i poza granicami Śląska. W uwagę turystów walczy też Zabytkowa Kopalnia ?Guido?.

Tu wielką atrakcją jest trasa turystyczna, dzięki której można poznać poziom 320. Ci, którzy znajdą się na tym odcinku, będą wędrować na wysokości 61 metrów pod poziomem morza. Wizyta w tym miejscu jest najlepszym sposobem na zapoznanie się z historią górnictwa. Dla wielu osób możliwość podziwiania pod ziemią takich sprzętów, jak kombajny i górnicze wózki, to wyjątkowa atrakcja.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments