Jelenia Góra i jej atrakcje

Jest pięknym miastem, które przyciąga zarówno swa zabudową, jak i położeniem. Otoczone Sudetami miasto zachwyca od lat, a grono jego sympatyków wciąż się powiększa. Czym zachwyca Jelenia Góra? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście? Oto kilka najważniejszych atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie.
Jednym z najważniejszych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest jeleniogórski rynek. Największą jego ozdobą jest z kolei ratusz, który swą obecną formę przybrał w wieku XVIII. W czasie wizyty na rynku koniecznie trzeba się też przyjrzeć kamiennej studni z fontanną. Ozdobą tego obiektu jest posąg Neptuna, który ma symbolizować związki Jeleniej Góry z morzem. Z początków XX wieku pochodzi ciekawy gmach teatru, który stanowi jeden z ciekawszych przykładów stylu secesyjnego w tej części kraju.
Jelenia Góra może też oczarować miłośników architektury sakralnej. Największą atrakcją tego typu jest tu kościół św. Erazma i św. Pankracego. Jego zwiedzenie jest dla wielu gości jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po tym mieście. Wiadomo, że dzieje tej świątyni są ściśle związane z początkami miasta. I choć obecny kościół powstawał etapami od XV stulecia, historia kościoła jest znacznie dłuższa. Fara ta może się pochwalić ciekawym wystrojem wnętrza oraz pięknymi portalami, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Jelenia Góra może się też pochwalić wspaniałym Kościołem Łaski ? największym obiektem tego typu na ziemiach polskich.
Jelenia Góra to piękne miasto, zatem wycieczki po jego terenie będą dla każdego miłośnika podróży ciekawym doświadczeniem. Bliskość wspaniałych gór i ciekawa zabudowa sprawiają, że jest to miejsce zasługujące na szczególną uwagę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments