Kaszubskie atrakcje. Przylądek Rozewie

Ten przylądek jest doskonale znany nie tylko z lekcji geografii, ale i z wyjątkowych atrakcji turystycznych. Już dawno stał się jednym z najważniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć w czasie wędrówki przez Kaszuby. To Przylądek Rozewie, obok którego trudno przejść obojętnie. Ci, którzy spędzają wczasy w pobliskich kurortach oraz ci, którzy kochają wycieczki po Kaszubach, znają już doskonale walory tego miejsca.

 

 

Dlaczego jest ono tak wyjątkowe?
Przylądek Rozewie, położony w odległości zaledwie 3 km od Jastrzębiej Góry i 5 km od Władysławowa, znany jest przede wszystkim jako ten punkt Polski, który jest najbardziej na północ wysuniętym skrawkiem lądu. Wyróżnia go jednak nie tylko położenie geograficzne, ale i wyjątkowo malownicza sceneria.

 

W czasie wycieczki na Rozewie można podziwiać wspaniałe wybrzeże klifowe oraz piękne lasy bukowe. Ważnym obiektem, a zarazem symbolem tego miejsca, jest stojąca na przylądku latarnia morska. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Polski. Zachwycał się nią sam Stefan Żeromski, który był częstym gościem na terenie Przylądka Rozewie.

 

O jego sympatii do tego miejsca dziś przypomina turystom specjalna tablica pamiątkowa. W pobliżu latarni można też dojrzeć popiersie znanego pisarza.

Czym jednak może zachwycić sama latarnia morska? Z pewnością zasługuje ona na uwagę zarówno jako budowla, jak i jako doskonały punkt widokowy.

 

Ci, którzy postanowią zajrzeć do jej wnętrza, będą mogli dodatkowo zwiedzić małe, lecz ciekawe muzeum. Prezentowana we wnętrzu latarni wystawa nosi tytuł ?Dzieje Latarnictwa Morskiego? i z pewnością zasługuje na uwagę.

 

Dzięki niej wczasy nad morzem mogą stać się nie tylko okazją do wypoczynku, ale i szansą na poszerzenie swej wiedzy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments