Miasta Górnego Śląska. Chorzów

Chorzów to jedno z tych miast położonych na terenie Górnego Śląska, w którym nie brak i atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku, i dla miłośników kultury oraz zabytków. Chorzów znany jest nie tylko jako miasto o typowo przemysłowym charakterze. To również oaza kultury i zieleni.
Co warto zobaczyć w Chorzowie? Samo centrum Chorzowa to przede wszystkim reprezentacyjna ulica Wolności, przy której można podziwiać zabytkowe kamieniczki. W centrum miasta warto zwrócić uwagę na liczne, zabytkowe kościoły oraz Muzeum Miejskie, w którym prezentowana jest historia miasta. Tu również można podziwiać ciekawa kolekcję monet oraz dokumentów związanych w powstaniami śląskimi oraz plebiscytem.
Największą atrakcją Chorzowa jest jednak Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, położony na pograniczu Chorzowa, Katowic oraz Siemianowic.

 

Park ten powstał na dawnych nieużytkach. Dziś liczne drzewa oraz spacerowe alejki sprawiają, że na terenie dawnych hałd mieszkańcy wielkich miast mogą odpocząć wśród zieleni. Park ten to również szereg atrakcji. To Stadion Śląski oraz Górnośląski Park Etnograficzny. To również słynne śląskie zoo, znane z doliny dinozaurów oraz 300 gatunków zwierząt.

 

W Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku znajduje się również wielka atrakcja dla najmłodszych, czyli wesołe miasteczko. Dla nieco starszych, którzy chcą poznać dokładniej tajemnice wszechświata, dużą atrakcją może być wizyta w chorzowskim planetarium.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments