Odkrywanie Wielkopolski. Inowrocław

Wędrując po tak ciekawej krainie, jaką jest Wielkopolska, warto i to miasto uwzględnić w programie wycieczki. Znany jako uzdrowisko oraz miasto soli Inowrocław z pewnością może zaskoczyć turystów swymi atrakcjami. Wspaniały rynek, przy którym można ujrzeć wiele ciekawych kamienic to punkt, od którego wiele osób zaczyna spacery po tym pięknym mieście.

 

W jego pobliżu czeka na turystów ciekawe Muzeum in. Jana Kasprowicza, w którym można ujrzeć m. in. wiele ciekawych przedmiotów pochodzących z okolicznych wykopalisk archeologicznych. Nic dziwnego, że placówka ta jest chętnie zwiedzana przez osoby chcące lepiej poznać Pałuki i ich najdawniejsze dzieje. Ciekawym zabytkiem miejskiej architektury jest również ratusz. Powstał on w początkach XX wieku, jednak jego architektura nawiązuje do najwspanialszych przykładów gotyku z terenów Pomorza Zachodniego. Z zabytków sakralnych miasta na szczególną uwagę zasługuje kościół parafialny św. Mikołaja. Cennym zabytkiem jest też kościół NMP, w którego wnętrzu na szczególne wyróżnienie zasługuje gotycka figura z XIV wieku. Przedstawia ona Uśmiechniętą Madonnę i jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych na terenie miasta.
O tym, że Inowrocław to również znane i cenione uzdrowisko, przypomina jego zdrojowa dzielnica. Z pewnością warto zajrzeć na jej teren. Zabudowa uzdrowiskowa oraz ciekawy park sprawiają, że można tu pospacerować w wyjątkowo atrakcyjnym otoczeniu. Centrum tej dzielnicy stanowi wspaniały ogród francuski, ważnym miejscem jest tu również Park Solankowy. Tężnie solankowe są kolejnym ważnym miejscem, dzięki któremu Inowrocław do dziś tak chętnie odwiedzają i kuracjusze, i turyści. Czekają na nich noclegi w licznych hotelach i willach, kuszą też coraz popularniejsze w tym mieście kwatery prywatne. Takie zaplecze sprawia, że turystyka w tym uzdrowisku ma się bardzo dobrze.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments