Polskie zamki. Legnica

Na ziemiach polskich nie brak cennych zabytków, przy czym wyjątkowo ciekawą grupę stanowią tu zamki. Wznoszone przed wiekami, do dziś zachwycają swymi rozmiarami oraz pięknem architektury. W gronie tych zamków, które mogą się okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki, znajduje się zamek w Legnicy. To wyjątkowa perełka architektury oraz miejsce, które może oczarować każdego. Co warto wiedzieć na temat tego zabytku?
Zamek, którym może się pochwalić Legnica, bez wątpienia zasługuje na uwagę. To wielka i tajemnicza budowla, która ma wyjątkową moc przyciągania. Jest on doskonale widoczny z każdego punktu na terenie miasta, a dodatkowo cieszy się opinią jednej z najstarszych warowni na terenie współczesnego państwa polskiego.

 

Dumą tego zamku jest wspaniała brama, stanowiąca interesujący przykład stylu renesansowego, jednak nie tylko na nią należy zwrócić uwagę w tym miejscu. Zamek, którego budowę rozpoczęto najprawdopodobniej w czasach Henryka Brodatego, mógł się przecież pochwalić wieloma ciekawymi obiektami. Wiadomo, że swego czasu był to jeden z najpotężniejszych polskich zamków, a w jego skład wchodził m. in. książęcy pałac, potężne mury obronne oraz trzy wieże. Liczne zniszczenia sprawiły, że zamek utracił swój dawny charakter.

 

W dalszym ciągu pozostaje jednak atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Obecnie jest on siedzibą Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, jednak słynną bramę oraz dziedziniec z reliktami dawnej kaplicy może obejrzeć każda zainteresowana przeszłością tego miejsca osoba.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments