Słupskie zabytki

Słupsk to jedno z ciekawszych miast na terenie Pomorza Zachodniego. Ma długą historię, która rozpoczyna się w okresie wczesnego średniowiecza. Wiadomo, że już w VIII ? IX wieku istniał tu słowiański gród, który w XIII wieku uzyskał prawa miejskie.

 
Jak większość pomorskich miast również i Słupsk przechodził z rąk do rak. Był własnością Brandenburczyków i Krzyżaków, znajdował się również pod panowaniem Prus.

 
Słupsk może pochwalić się ciekawymi zabytkami, z których na uwagę zasługują przede wszystkim: kościół Mariacki pochodzący z XIV wieku, neogotycki ratusz oraz młyn wodny, który zbudowany został w XIV stuleciu. Koniecznie trzeba zobaczyć w Słupsku tutejszy zamek, będący niegdyś siedziba książąt pomorskich. Dziś służy on jako siedziba Muzeum Pomorza Środkowego.

 

Inną atrakcją słupska jest tzw. Baszta Czarownic. Powstała ona w XV wieku. Jej nazwa związana jest z okresem, gdy popularne były procesy o czary. W tej właśnie baszcie więzione były te osoby, które podejrzewano o stosowanie magicznych sztuczek i kontakty z diabłem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments