Stargard Szczeciński i jego atrakcje

Gotycki ratusz, największy na całym Pomorzu Zachodnim, jest największą atrakcją tego miasta. Warto jednak zwrócić uwagę i na inne zabytkowe budowle, którymi Stargard Szczeciński zachwyca przybywających tu turystów.
Co warto zobaczyć podczas wizyty w tym mieście?

 
Zachowane fragmenty dawnych murów miejskich z fosą oraz licznymi basztami to pierwszy zabytek, na który powinni zwrócić uwagę turyści zwiedzający Stargard Szczeciński. Dawna fosa to dzisiejszy park miejski ? miejsce idealne na spacer. Z dawnych baszt na szczególną uwagę zasługuje unikatowa brama wodna, zwana Basztą Portową lub Młyńską.

 
Dawna, gotycka basteja, która niegdyś służyła jako stanowisko artylerii, dziś pełni rolę wyjątkowego muzeum. Można tu podziwiać militaria, które od lat 70-tych XX wieku są największą atrakcją tego miejsca.
Warto zajrzeć na miejski rynek, którego największą ozdobą jest wspomniany już ratusz. Ta późnogotycka budowla może pochwalić się reprezentacyjną fasadą oraz portalem pochodzącym z XIV stulecia.

 

Można zajrzeć również do klubu muzycznego, który mieści się w gotyckich piwnicach ratusza. Przy rynku warto zwrócić również uwagę na zabytkowe kamienice, w tym na gotycką kamienicą z XV wieku.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edzieciecy.pl
edzieciecy.pl
7 lat temu

System odpornosciowy dziecka organizuje sie do 12 roku bycia. Zdaniem specjalistów, czeste choroby u niemowleta, które naleza do zlobka czy przedszkola, to czesc. Wiec po prostu kolejny okres, sluzacy wzmocnieniu systemu immunologicznego. Organizm dziecka przez stosunek z wirusami, wytwarza przeciwciala, które posluza mu w zwalczeniu kolejnych infekcji. Jesli maluch ma czesciej niz 6 do 8 razy w roku, to znak, iz o zasiegnac informacje lekarza specjalisty.