Stargard Szczeciński: miasto dla miłośników gotyku

Dla miłośników gotyckiej architektury to miasto jest wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem. Stargard Szczeciński to niezwykłe skupisko budowli, które reprezentują ten właśnie styl. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po tym mieście?

 

Oto kilka propozycji dla tych, którzy planują w najbliższym czasie odwiedzić Stargard Szczeciński.

 
Do najważniejszych zabytków na terenie tego miasta zalicza się baszta, znana jako ?Morze Czerwone?. To jedna z najpiękniejszych pamiątek po miejskich fortyfikacjach, które już w okresie średniowiecza miały zapewniać mieszkańcom grodu maksimum bezpieczeństwa.

 

Dziś miejskie baszty są najważniejszymi atrakcjami dla turystów, którzy w czasie wycieczki po Stargardzie Szczecińskim chcą poznawać jego historię. Baszta Jeńców oraz Baszta Tkaczy to kolejne atrakcje, związane z dawnymi dziejami miasta.

 

Ważnym zabytkiem jest też ratusz ? najważniejsza budowla na tutejszym rynku, której w czasie wycieczki po mieście z pewnością warto poświecić odrobinę uwagi. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei kościół NMP, którego historia sięga XIII wieku. Jego największą ozdobą są wspaniałe polichromie z XV stulecia oraz wspaniałe sklepienie.

 

W gronie innych budowli, na które warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po mieście, znalazł się też dawny arsenał. Obecnie jest to siedziba archiwum, której zewnętrzna bryła przyciąga uwagę miłośników historii. Stargard Szczeciński może się też pochwalić zabytkowym spichlerzem, uznawanym za jedną z największych ciekawostek turystycznych na terenie miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments