Świdnica i jej atrakcje

Pełne malowniczych miejscowości oraz miast kuszących cennymi zabytkami Sudety, to unikalne pasmo górskie. Wycieczki po tej części Polski każdemu mogą sprawić wiele radości, a tanie noclegi i świetne zagospodarowanie sprawiają, że wypoczynek na ich terenie każdy może zaplanować bez większych problemów. Wybór atrakcji, które w czasie takiej wycieczki warto zobaczyć, może już sprawić więcej problemów. Jest ich wiele, zatem skupienie się na kilku wybranych obiektach może być dość problematyczne dla osób ciekawych świata.

 

 

W gronie tych miejscowości, których nie można pominąć, znajduje się Świdnica. To na terenie tego miasta znajdują się zabytki, dzięki którym Sudety Środkowe stały się obszarem tak atrakcyjnym dla turystów. Świdnica znana jest m. in. z pięknego rynku, wokół którego można ujrzeć wspaniałe kamienice. Zespół klasztorny Urszulanek oraz zabytkowe kościoły to kolejne obiekty, które przyciągają uwagę turystów. Najcenniejszym skarbem jest tu słynny kościół pokoju ? ewangelicka świątynia, uznawana za jeden z najcenniejszych skarbów architektury drewnianej na ziemiach polskich. Wzniesiony w XVII wieku, jest obecnie jednym z najciekawszych zabytków wpisanych na listę UNESCO, jakim mogą się pochwalić Sudety. Świdnica znana jest też z ciekawych wystaw. Tutejsza Galeria Fotografii cieszy się wielką popularnością, tym bardziej, że jej siedzibą stała się zabytkowa apteka.

 

Drugą atrakcją miasta jest Muzeum Dawnego Kupiectwa, które przyciąga ciekawą kolekcją zabytkowych wag oraz miar na zboże.
Dla tych, którzy w rejonie Świdnicy znajdą dla siebie noclegi, ciekawym miejscem do wypoczynku i rekreacji będzie też pobliskie Jezioro Bystrzyckie. Inną możliwością spędzenia tu czasu są wycieczki po okolicy, przy czym ich szczególnie polecanym celem jest zamek Grodno oraz Wielka Sowa ? najwyższy szczyt Gór Sowich.v

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments