Wczasy nad morzem: Mielno

Bliskość Koszalina oraz moc niezwykłych atrakcji czekających na terenie Mielna sprawiły, że stało się ono jedno z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych nad polskim morzem.

 

Turystów chcących spędzić to rodzinne wczasy nie brakuje.

 

Czym przyciąga ich Mielno?

 

Jakie atrakcje turystyczne czekają tutaj na letników?

 

Dużym walorem Mielna jest przede wszystkim bliskość Koszalina oraz piękne plaże czekające to również na turystów niepełnosprawnych. Mielno, na terenie którego turystyka odgrywa coraz większą role, zachwyca też doskonałym przystosowaniem do obsługi ruchu turystycznego. Na terenie tej miejscowości noclegi można znaleźć bez problemów, a szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

 

Mielno sprzyja przede wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku. Możliwość korzystania z morskich kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych jest podstawowym walorem Mielna w oczach wielu turystów. Kuszą też malownicze okolice oraz miejsca idealne na piesze spacery lub wycieczki rowerowe. Wielu wrażeń może też dostarczyć spacer po centrum Mielna.

 

Wspaniała promenada, ciekawy kościół z XV wieku oraz możliwość zobaczenia dobrze zachowanych fragmentów dawnych murów obronnych ? oto atrakcje, dzięki którym Mielno staje się atrakcyjne nie tylko dla miłośników plażowania. Goszcząc w tej miejscowości warto też zwrócić uwagę na tutejszy pomnik jelenia.

 

Ufundowany już w okresie międzywojennym, stał się jednym z symboli tej nadmorskiej miejscowości. Dziś dla każdego turysty możliwość zrobienia zdjęcia przy tym pomniku to ogromna atrakcja. Takie zdjęcie jest też podstawową pamiątką z wakacji spędzonych w tej właśnie miejscowości.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments