Atrakcje polskiego Wybrzeża. Słupsk

Należy do ciekawszych miast polskiego Wybrzeża, a w czasie wycieczki po jego terenie ujrzeć można wiele ciekawych zabytków. Słupsk to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, w którym nudzić się nie można. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?
Warto poznawanie tego miasta rozpocząć od spaceru po Starym Mieście, przy którego uliczkach nie brak zabytkowych kamienic. Te najstarsze są zabytkami z XVIII wieku, a ich najciekawszą kolekcję ujrzeć można przy Starym Rynku. Wędrując dalej, można dotrzeć na teren Nowego Rynku. Tu wyróżniającym się obiektem jest wzniesiony w początkach XX wieku ratusz ? piękny przykład neogotyckiej architektury miejskiej. Z zabytkowych świątyń miasta na uwagę zasługuje gotycki kościół NMP z XIV wieku, w którego wnętrzu znajdują się ciekawe epitafia ? głównie barokowe. Drugim cennym zabytkiem sakralnym w mieście jest pochodzący z XV stulecia kościół św. Jacka. W jego wnętrzu można zobaczyć nagrobek księcia Ernesta Bogusława oraz ciekawe organy. Latem są one wyjątkowo popularne, a turyści mogą posłuchać ich brzmienia podczas czwartkowych koncertów.
Najważniejszym zabytkiem, którego w czasie wycieczki do Słupska pominąć nie można, jest tutejszy zamek. Wzniesiony jako siedziba dla książąt zachodniopomorskich przyciąga uwagę okazałą, renesansową wieżą oraz potężnymi przyporami. Dziś w jego historycznych murach ma swą siedzibę Muzeum Pomorza Środkowego, w którego zbiorach można ujrzeć jedną z największych w Polsce kolekcji portretów Witkacego. Warto też przyjrzeć się budynkom gospodarczym, które sąsiadują z zamkiem. Tym najciekawszym jest bez wątpienia gotycki młyn. Ciekawym obiektem jest i zabytkowy spichlerz, w którego wnętrzu można podziwiać wystawy czasowe.
Ze względu na ciekawe zabytki oraz malownicze położenie, w Słupsku od lat bardzo dobrze rozwija się turystyka. Na gości czeka tu doskonale rozwinięta infrastrukturą turystyczna, dzięki czemu na terenie miasta noclegi można znaleźć bez problemów. Czy warto tu przyjechać? Ci, którzy lubią miasta z historycznym klimatem, z pewnością wycieczki do Słupska nie będą żałować.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments