Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc działalność gospodarczą lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, odprowadzamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które uiszczać powinien każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w przypadku wizyty u lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w ekspresowym tempie pojawiają się przedsiębiorstwa, które proponują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające świadczenie zapewni nam droższy standard leczenia, zmniejszony czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych zwolnień chorobowych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są bardzo wygórowane. Podstawowe polisy rozpoczynają się od 70zł brutto więc nie jest to zbyt duży koszt a w przypadku nieprzewidzianego wypadku bez problemu może okazać się, że były to wspaniale ulokowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments