Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do akcji w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję kierowania do lektury za granicą polskich pracowników jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opieki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest optymalną formą wysłania pracownika do drugiego świata w sensie czasowego pisania pracy w ostatnim świata. Należy przy tymże myśleć, że w całym stanie w którym pracownik spełnia własną funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do akcji w Niemczech, konieczne jest objęcie wizy Vander Elst. Stanowi toż wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich pomocy w przyszłym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo delegować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na produkcję co liczyło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich gości do akcji w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana jest w kierunku tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do akcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy miesza się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o pracę lub prawo z Naszym pracodawcą, w kontrakcie z obecnym potrzebuje być ubezpieczony i wykonywać minimum od miesiąca u pracodawcy, który planuje delegować pracownika do akcji w Niemczech. Musi w kontrakcie z obecnym legalnie używać na placu Polski, mieć prawo na pozycję. Potrzebny jest materiał organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w obrębie ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te dokumenty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów istnieje kilka tygodni a w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten stopień istnieje dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest jednym celem zatrudnienia człowieka i z razu po zatrudnieniu nie potrafi on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na stałe w Polsce oraz jego działalność za granicą ma charakter jedynie tymczasowy a w ramach naszej pracy w Polsce został oddelegowany do realizowania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i składaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwagę we jakichś formalnościach i efektywne kierowanie swoich gości do Kariery w Niemczech. Nasza usługa jest kompleksowa – z wydajnej i mocnej rekrutacji gości z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne i ochrona w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z drugiego państwa UE, pismo z firmy oferującej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w różnych firmach w współzależności z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy goszczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do akcji w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności z branży i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej toż w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same nazwy do akcji w których zatrudnieni są delegowani przykładają ogromną siłę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną część wypłaty dla człowieka można wypłacić choć w formie ryczałtu czy diety czyli w technologia niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments