Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym jest niemal pewne, że kupujący znajdą mieszkanie, które przypadnie im do gustu. Jednak nawet jeśli szukasz nowego budynku lub nieruchomości z drugiej ręki, są rzeczy, które każdy potencjalny nabywca musi rozważyć, zanim zdecyduje się na zakup jednej z tych nieruchomości.

Jak szukać mieszkań?

Współcześnie szukanie mieszkań jest znacznie ułatwione, wszystko bowiem możemy znaleźć w internecie. Warto zacząć od bardzo podstawowego szukania w interesującej nas lokalizacji, na przykład „mieszkania na sprzedaż Kraków”, następnie przejrzeć wyniki wyszukiwania i dodać do zakładek interesujące nas strony agencji czy portale z ogłoszeniami. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco obserwować interesujące nas oferty i wybierać swoją nieruchomość.

Co jest ważne przy zakupie? 

Przy zakupie mieszkania należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na pierwszy rzut oka mogą one być zniechęcające i przytłaczające, ale wszystkie sprowadzają się do jednego: czego oczekujesz od tej inwestycji? Zrób rozeznanie, aby kiedy przyjdzie czas na zamknięcie transakcji zakupu nowego mieszkania, wszystko poszło gładko i bez niespodzianek po drodze!

Mieszkanie z jakiego rynku? 

Przy zakupie mieszkania należy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, ale jednym z najważniejszych czynników jest to, czy chcemy mieć prawo własności na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Rynek pierwotny to rynek, na którym ludzie kupują domy bezpośrednio od budowniczego lub dewelopera. W tym przypadku wchodzisz do swojego nowego mieszkania na wczesnym etapie budowy, co opóźnia czas wprowadzenia się, ale ma wiele zalet, w tym nowoczesne materiały budowlane i rozwój społeczności sąsiedzkiej, które mogą nie być dostępne na rynku wtórnym. Do tego dochodzi możliwość wprowadzenia pewnych zmian przed wprowadzeniem się do budynku.

Rynek nieruchomości używanych to świetny sposób na znalezienie niedrogich nieruchomości, które są już częściowo wyremontowane. Możesz jednak ponieść wyższe koszty, jeśli twoje zamiary dotyczące nieruchomości zmienią się w stosunku do tego, co zostało pierwotnie zakupione, lub jeśli przed wprowadzeniem się konieczne będą dodatkowe remonty, które mogą być droższe niż oczekiwano, ponieważ pierwotny stan nie spełnia standardów określonych przez aktualne przepisy budowlane itp.

Co sprawdzić?

Ważne jest, aby upewnić się, że ktoś nie wynajmuje twojego mieszkania i oszacować mniej więcej miesięczne koszty jego utrzymania. W tym momencie warto sprawdzić okna, drzwi, podłogi, instalacje elektryczne, które mogą mieć wpływ na wysokość rachunków przy podejmowaniu decyzji o zakupie, dlatego pamiętaj o podpisywaniu umów z dostawcami mediów!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments