Atrakcje Jeleniej Góry

Jelenia Góra, położone w Sudetach Zachodnich miasto, może się pochwalić długą historią i rewelacyjnymi zabytkami. Wycieczki, które zdecydują się zatrzymać tu na chwilę, będą mogły zapoznać się z wyjątkowymi obiektami, których trudno szukać w innych częściach kraju.

 

W mieście, które pomyślnie rozwijało się od XII wieku, nie brak wspaniałych budowli oraz zabytków, które z pewnością warto zobaczyć. Do tych najważniejszych zalicza się kościół Łaski Krzyża Świętego. Dla turystów jest on miejscem bardzo atrakcyjnym ? głównie z powodu malowideł ściennych, które są uznawane za najwspanialszą ozdobę tej świątyni. W pobliżu kościoła można natomiast zobaczyć piękne kaplice grobowe ? barokowe perełki architektury, w których spoczęli przedstawiciele ewangelickich rodów. Jelenia Góra może się pochwalić również innymi ciekawymi budowlami. Nie brak na terenie miasta zabytkowych kamienic. Najwięcej takich zabytków ujrzeć można przy rynku, na którym wielką atrakcją jest i zabytkowy ratusz. Zachwycają też baszty: Grodzka i Zamkowa, które są najlepszymi pamiątkami z czasów największej świetności miasta.
Jelenia Góra to również miasto znane z ciekawych placówek muzealnych. Ci, którzy kochają Sudety, z pewnością docenią zbiory zgromadzone w Muzeum Karkonoskim. Jego uzupełnieniem może stać się Muzeum Przyrodnicze oraz Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego.
Jak na miasto chętnie odwiedzane przez wycieczki przystało, Jelenia Góra może się pochwalić dobrym zapleczem turystycznym. Noclegi można tu znaleźć zarówno w hotelach, jak i w tańszych domach wycieczkowych. Latem można też skorzystać z pobliskiego kempingu, na terenie którego znajdują się i domki letniskowe, i pole namiotowe.

 

Linki promocyjne

Salon Orange Jelenia Góra

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Judyta
Judyta
6 lat temu

Dzięki, dzięki. Fajny tekst, przeczytałam całość do końca.