Czy warto otworzyć własną pizzerię w Wiśle?

Własna restauracja to marzenie wielu osób. Otworzyć ją można dosłownie wszędzie, jednak prawdziwy sukces może przynieść dobra restauracja otworzona w miejscu turystycznym. Wisła, jako miast mieszczące się w Beskidzie Ślaskim jest bardzo często odwiedzane przez turystów praktycznie przez cały rok.

 

Czy warto otworzyć tam swoją restaurację?

Najpopularniejszy typ restauracji – pizzeria
Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszym i zdecydowanie najbardziej obleganym typem restauracji są pizzerie. Oczywiście, będąc na wakacjach, czy na feriach, wiele osób preferuje jedzenie regionalne. Znajdując się w górach dobrze zjeść góralskie jedzenie. Jednak nawet w tak pięknym miejscu, jakim jest Wisła, konieczne jest urozmaicenie. Ponadto, dzieci uwielbiają pizze. Rodzice z pewnością znają przypadki, kiedy z dobrej restauracji dziecko wychodzi głodne. Powodem jest to, że nie znalazło tam nic idealnego dla siebie. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest więc pizza, którą lubi każdy, w każdym wieku.

Jak się wyróżnić?
Żeby przyciągnąć turystów i mieszkańców Wisły do nowo otwartej pizzerii, musi się ona czymś wyróżniać. Nie ma nic lepszego niż dobra jakość. Piec opalany drewnem, proste menu, duży wybór dodatków i makarony. To wystarczy do stworzenia dobrej restauracji, która będzie odwiedzana przez całe rodziny. W przypadku restauracji wystarczy przytulne wnętrze, a wyróżnić powinno się przede wszystkim dobrym smakiem. Nie warto zbyt kombinować, proponować rozbudowanej karty dań. Wystarczy dobre jedzenie. Pizza w Wiśle może zarówno oddawać góralski klimat, zatem warto do menu włączyć pizze z dodatkiem oscypka, jak i włoskie smaki.

Nie zapomnij o reklamie
Nawet najlepiej przygotowane pizza, upieczona ze starannością w piecu opalanym drewnem, może zginąć w natłoku innych restauracji. Dlatego otwierając lokal w miejscu turystycznym, należy także zainwestować w reklamę oraz dania na dowóz. Najlepiej zacząć od prostych ulotek z menu, które warto zostawić w recepcji hotelu, w pensjonatach, informacji turystycznej, czyli wszędzie tam, gdzie znajdują się nasi potencjalni klienci. Następnie można zainwestować także w reklamę, która jest wyświetlana w obiektach hotelowych. Natomiast najlepszą formą reklamy będzie reklama w Internecie. Zdecydowana większość z nas to właśnie w sieci, w pierwszej kolejności, szuka miejsc, w których można zjeść dobre jedzenie. To właśnie tam, nawet przed wyruszeniem w domu, szukamy restauracji, opinii, sprawdzamy menu i godziny otwarcia. Nie zapominajmy o tym.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments