Elbląg i jego atrakcje

Jest miastem godnym polecenia, a znajdujące się na jego terenie zabytki mają ogromną wartość. Elbląg to jeden z tych ośrodków miejskich, które z całą pewnością zasłużyły sobie na uwagę. Ci, którzy spędzają wczasy nad Bałtykiem, z pewnością powinni skorzystać z możliwości zorganizowania wycieczki na teren tego miasta. Dlaczego? Bo Elbląg, który swego czasu był jednym z najważniejszych portów nad Bałtykiem, może się pochwalić ciekawą zabudową, wspaniałymi zabytkami oraz atmosferą, której trudno się oprzeć. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po terenie tego miasta?
Kto spędza wczasy w rejonie Elbląga, z pewnością chętnie skorzysta z możliwości pokonania słynnego Kanału Elbląskiego. Ta słynna droga wodna jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części kraju, a podróż po kanale dla każdego może się okazać wspaniałą przygodą. Ciekawym doświadczeniem mogą się też okazać wycieczki po samym mieście. Elbląg znany jest z licznych atrakcji. W ich gronie wyróżnia się słynna Brama Targowa ? wspaniała pamiątka po dawnych fortyfikacjach miejskich oraz zabudowa starówki, która może się pochwalić ciekawą kolekcją zabytkowych kamieniec.

 

Elbląg ma też własną warownię, której historia sięga czasów krzyżackich. W zachowanych do dziś budowlach wchodzących skład kompleksu zamkowego mieszczą się obecnie tak ważne placówki, jak biblioteka czy Muzeum Elbląskie. Tę placówkę z pewnością warto zwiedzić w czasie wycieczki po mieście, szczególnie w chwili, gdy chce się lepiej poznać dzieje tego miasta. Elbląg może się również pochwalić ciekawymi zabytkami sakralnymi. Katedra św. Mikołaja, będąca wspaniałym przykładem gotyckiej architektury, oraz dawny kościół NMP, będący obecnie siedzibą galerii, w której prezentowana jest sztuka współczesna, to kolejne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments