Gdzie spędzić Sylwestra?

Gdzie spędzić Sylwestra?
Koniec grudnia spędzamy podpytując najbliższych, co takiego chcieliby dostać na Gwiazdkę, stojąc w kolejkach po prezenty, lepiąc pierogi lub zajmując się porządkowaniem domu przed świętami. Dlatego zanim ogarnie nas przedświąteczny szał, warto byłoby zatroszczyć się o plany na Sylwestra. Niestety zazwyczaj nasze pokłady kreatywności wyczerpują się w momencie, gdy kupimy bliskim coś bardziej wymyślnego niż skarpetki. Skąd zatem wziąć pomysł na ciekawe przywitanie Nowego Roku i to takie, które nie nadszarpnie naszego domowego budżetu?
1. Przyjęcie w domu
Najtańszym i niewątpliwie najprostszym pomysłem jest impreza w domu, w gronie najbliższych znajomych. Jeżeli chcemy ograniczyć koszty, możemy umówić się z gośćmi, że każdy przyniesie jakieś drobne przekąski. Wtedy my troszczymy się już tylko o miejsce, muzykę i atrakcje. Zabawy należy dostosować do preferencji zaproszonych. Niektórym najbardziej będą odpowiadały tańce, a dla niektórych trzeba będzie zadbać o ciekawe gry. Jednak Sylwester z przyjaciółmi to jeden z najprostszych, ale i najlepszych pomysłów.
2. Bal Sylwestrowy
Nie jest to oryginalny pomysł, należy jednak zastanowić się nad plusami takiego rozwiązania. Nie musimy martwić się ani o przekąski i alkohol, ani o muzykę. Jedyne co trzeba zrobić to tylko zarezerwować miejsce i nierzadko sporo zapłacić za tę beztroską przyjemność. Bale sylwestrowe organizowane są praktycznie w każdym mieście, więc jest w czym przebierać. Z powodu dużej konkurencji, ceny z roku na rok spadają. Jaki Sylwester, taki cały rok, dlatego warto tego dnia oderwać się od szarej codzienności i zabrać swą partnerkę na bal albo poczuć się na nim jak Kopciuszek.
3. Dla aktywnych
Ciekawych ofert sylwestrowych jest coraz więcej, dlatego to co kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia, dzisiaj jest łatwo dostępne. Dla ludzi którzy zamiast jeść, pić i tańczyć wolą aktywnie cieszyć się życiem, przygotowano wiele nietypowych atrakcji, jak np. : kulig, paintball, quady czy rejs lodołamaczem.
4. Relaks
Dla tych, którzy nie są tak żądni przygód, również przygotowane są atrakcje. Uzdrowiska, hotele i SPA, to coraz częstsi organizatorzy nocy sylwestrowej. Jest to ciekawa opozycja dla głośnych koncertów na starówkach miast. Możliwość relaksu jest niezwykle pociągająca, szczególnie z perspektywy pracowitego roku. Dla amatorów gorących wrażeń, dobrym pomysłem jest tzn. ruska bania, czyli rosyjska odmiana sauny, coraz bardziej popularna również w Polsce.
5. Kultura
Niezmiennie od wielu lat, opery, teatry i kina przygotowują na tę ostatnią noc w roku specjalny repertuar. Różnorodność przedstawień, jakie pojawiają się na scenach w Sylwestra, pozwala wybrać sztukę, która bez wątpienia trafi w nasz gust. Jeżeli nie straszna nam muzyka klasyczna, warto udać się do opery, na balet lub koncert. Wadami tego typu rozrywki jest często spora cena i konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca, dlatego jeżeli chcemy spędzić Sylwestra w kulturalny sposób, musimy zaplanować tę noc znacznie wcześniej.
Znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kin, które często organizują całonocne maratony filmowe.
6. Wycieczka za granicę
Ciekawym pomysłem jest też wyjazd za granicę. Wiele biur podróży oferuje transport do znanych miast europejskich. Jeżeli znajdziemy dobrą ofertę, to bardzo często oprócz zabawy na rynku miasta, możemy wcześniej zwiedzić wiele zabytków, z przewodnikiem również wliczonym w cenę. Najczęstszym miejscem docelowym dla weekendowych turystów jest Paryż, Praga, Berlin i Wiedeń. Cena takiej wycieczki w zależności od miejsca przeznaczenia, noclegów i innych atrakcji waha się od około osiemdziesięciu do nawet dziewięciuset złotych. Warto jednak szukać tańszych ofert, które nie zawsze są gorsze od tych drogich.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments