Puck i jego atrakcje

Położony na Pomorzu Zachodnim Puck był jedną z tych miejscowości, która już w okresie rzymskim odgrywała bardzo ważną rolę w handlu bursztynem. Puck rozwijał się dość szybko.

 

Już w XIII wieku funkcjonował tutaj warowny gród będący własnością pomorskich książąt, które jednak dość szybko trafił w ręce Krzyżaków. Po upadku zakony krzyżackiego Puck został włączony do Prus Królewskich. Polscy władcy szybko dostrzegli walory i strategiczne położenie tego miasta.

W okresie panowania Wazów w Pucku powstał ważny port wojenny, służący królewskiej marynarce. Port ten w okresie rozbiorów chętnie wykorzystywali również Prusacy, bo to właśnie do zaboru pruskiego należał Puck po upadku państwowości polskiej.

 

W granicach Polski Puck znalazł się ponownie w okresie międzywojennym. Warto dodać, że to właśnie w tutejszym porcie generał Haller dokonał uroczystych zaślubin Polski z morzem.
Jakie zabytki w Pucku zasługują na uwagę przybywających tu turystów?

Z pewnością warto przyjrzeć się takim obiektom, jak kościół św. Piotra i Pawła z XIII wieku oraz budynek dawnego szpitala św. Jerzego. Dzisiaj dawny szpital służy jako Muzeum Ziemi Puckiej.

 

Linki reklamowe

salon Orange w Pucku

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments