Turystyczny potencjał Gruzji ? co warto zobaczyć w tym kraju?

W ostatnich latach Gruzja stała się atrakcyjnym kierunkiem podróży dla tych Polaków, których fascynują cenne zabytki i piękne widoki. Wycieczki po tym kraju mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń, choć większość z nas zwykła ograniczać ten kraj do wybrzeży Morza Czarnego oraz Kaukazu i jego potężnych szczytów. Gruzja jest jednak krajem o wiele bardziej zróżnicowanym i fascynującym, niż nam się wydaje.

 

Z jakich możliwości spędzania wolnego czasu można skorzystać na terenie Gruzji?

Jakimi zakątkami może nas oczarować to niezwykłe państwo?
Wycieczki po Gruzji to wyzwanie dla aktywnych oraz dla tych, którzy chcą lepiej poznać historię tego kraju. Każdy region wchodzący w skład tego państwa może oczarować gości swym wyjątkowym charakterem, kulturą oraz niezwykłymi zabytkami. Biura podróży chętnie organizują wycieczki w Kaukaz, nie brak tez ofert spędzania wczasów na plażach czarnomorskich.

 

A co mogą zobaczyć ci turyści, dla których Gruzja to coś więcej niż tylko utarte szlaki?
Jedną z ważniejszych atrakcji na terenie tego kraju jest Tbilisi ? gwarne miasto, od którego większość turystów rozpoczyna poznawanie Turcji. Nie brak tu ciekawych budowli oraz miejsc, które warto zobaczyć przed rozpoczęciem dalszej podróży po tym kraju. Gdzie warto się skierować?

 

Wiele uroku ma Kachetia ? region kojarzony z wielkimi równinami, wspaniałymi owocami oraz winami, które cieszą się wielkim uznaniem w całym świecie. Moc wrażeń czeka na tych, którzy w czasie wycieczki po Gruzji postanowią zmierzyć się ze słynną Droga Wojenną, z kolei miłośnicy tradycyjnych wiosek i miasteczek znajdą dla siebie wiele atrakcji w rejonie jeziora Tsalka. Południowa Gruzja będzie z kolei doskonałym obszarem dla tych, którzy chcą poznać piękne zakątki tego kraju, a jednocześnie zapoznać się z niezwykłą kulturą ormiańską. Adżaria czy Swanetia to kolejne regiony, którymi ten niezwykły kraj oczaruje każdego, a wielką atrakcją w rejonie Gori jest skalna osada ? miejsce, które w czasie wycieczki po Gruzji koniecznie trzeba zobaczyć.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments