Wczasy nad Bałtykiem. Lubin

Polskie wybrzeże zachwyca swą różnorodnością, pięknym krajobrazem oraz bogatym światem przyrody. To obszar wyjątkowy, a wycieczki wzdłuż brzegów Bałtyku są szansą na ujrzenie uroczych miast i tradycyjnych wiosek rybackich. Doskonałe zagospodarowanie turystyczne oraz popularność wybrzeża w oczach turystów to czynniki, dzięki którym można znaleźć tu noclegi w niemal każdej miejscowości.

 

Efekt?

Wczasy nad Bałtykiem można spędzić zarówno w modnym kurorcie, jak i w spokojnej osadzie. Wśród miejscowości, którymi z pewnością warto się zainteresować, znalazł się Lubin. Położony w niewielkiej odległości od Wolińskiego Parku Narodowego oraz tak dobrze znanego kurortu, jakim są Międzyzdroje, może swym gościom sporo zaoferować.

 

Jakie atrakcje turystyczne czekają w tym miejscu?

 

Dlaczego warto spędzić tu wczasy?

 

Lubin to przede wszystkim miejscowość, która przyciąga swą historią. Wiadomo, że gdy na pobliskiej wyspie urzędowali Wolinianie, Lubin pełnił rolę jednej z wielu ich osad obronnych. W późniejszym czasie znany był z uruchomionej tu fabryki cementu.

 

Współczesny Lubin korzysta przede wszystkim z popularności Wolina, a turyści cenią go zarówno jako bazę wypadową dla swych wycieczek po tej części wybrzeża oraz jako punkt widokowy. Z pobliskiego Wzgórza Zielonka oraz z Piaskowej Góry można podziwiać okolicę, a widoki te zachwycają turystów spędzających wczasy nad Bałtykiem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments