Dobry okulista Mieszkowice

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może zmierzać do ślepoty, ale na szczęście są już metody, które pozwolą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technice.

Dobry okulista Karlino

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny tworzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który trzyma nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Karlino

To tak poprzez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie organizowana jest również inna soczewka, jaka posiada zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w przeciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Karlino

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i stany, co umożliwia mu na nowo dobrze odbierać w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może zdarzyć, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a terminem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak zawsze jest ostatnie dodatkowe, skoro nie każda pomyłka może stać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne stanowić jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian zmniejsza ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Karlino

Co dodatkowo warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z istotnych ról związanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje ostatnie możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z tych stylów tworzy własne dane cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w konsultacji z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najwłaściwszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego styl życia też inne choroby oczu i zalety wzroku, jakie on jest. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najpozytywniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Karlino

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments