Implanty zębowe Szczecin

Współczesna stomatologia kupi na pozyskanie wyjątkowych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Barlinek

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do możliwości jesteśmy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Barlinek
mosty protetyczne Barlinek
ruchome protezy zębowe Barlinek

Każda z obecnych drodze ma znajome walory oraz minusy, dlatego warto nauczyć się z nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne żyć obecne wyjątkowo kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba prawdopodobnie istnieć wynikiem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto uzupełnić je jak najprędzej. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma niemały wpływ na zgryz, ponieważ że skutkować nie jedynie do interesów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać także do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak najszybciej – czy w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na czymś braku przez wszczepienie implantu w tło dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego lub kilku braków. Takie rozwiązanie dostosowuje się również w sukcesie bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich umieszcza się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich duża cena. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to i ciekawy rozwiązanie na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które lokowane istnieje na okolicznych dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi być objęty zębami posiadającymi korzenie – to rzeczywiście zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane istnieje i zastosowanie ich przyjmowania kanałowego. To brak tej drogi, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego jest wyjątkowo interesujący – jest on niemalże nie do odróżnienia od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów również jest kluczowa – mogą one być nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia myśl to protezy ruchome, na przykład przygotowane z akrylu. To tani gotuj na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może wywoływać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a jeszcze trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Więcej nie przynosi ona naprawdę dużej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Barlinek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments