Lombard Chojna

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w okresie przekazywać środki finansowe rolom w sprawie, które będą chciały takowe środki dostać w zmian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Łobez

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest firmą przejmującą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Atrakcją jest źródło nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online

Lombard online

Na jakiej zasadzie lombard udziela pożyczki a komu?

Pożyczkę w lombardzie może zarobić każdy, nawet osoba, jaka nie ma zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, a nawet ma sprawę komorniczą i negatywną przeszłość kredytową BIK. Pożyczka przyznawana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (może wówczas żyć samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest dokumentem opierającym się na przepisach wprowadzonych w Kodeksie cywilnym, określającym zawieranie umów na bliskiej zasadzie. Umowa taż jest zgodna do umów pożyczkowych z tą wprawdzie różnicą, że zwrot takiej zaległości jest zabezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa zdana jest z dwóch stron:

– ważna grupa zgody z lombardem zawiera warunki przyznawanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem i okres spłaty pożyczki,
– inna stronę lombardowej umowy określa sposób, w który dana pożyczka jest zabezpieczona (czyli w obecnej grupy bierze się opis „rzeczy ruchomej”, która stanie pod tam w lombardzie upoważniając tym tymże właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do ewentualnej sprzedaży problemu w sprawie gdy wierzytelność nie zostanie podana we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie

lombard w warszawie

W przypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w wczesnej kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić innej stronie umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną myślą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając transakcję z właścicielem lombardu, przebywa na samego prawa do sprzedaży tej prac.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w okresie przekazywać środki finansowe rolom w sprawie, które będą chciały takowe środki dostać w zmian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw. Inną ważną myślą jest ubezpieczenie kanału zbytu przedmiotów pochodzących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest trudne ze powodu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie problemu w zmian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej czerpią z opcji zawarcia, z konsumentem, umowy opartej na sprzedaży rzeczy. Polega toż na ostatnim, że dziewczyna planująca pożyczyć jakąś kwotę w zmian za pracę ruchomą, przenosi własność do tej kwestii bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odejściu od normy oraz po zapłacie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Z dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w skór kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uznawane za energie będące instytucjami pożyczkowymi. Wiąże się z ostatnim potrzeba prowadzenia kampanie w sytuacji prawnej odpowiadającej przepisom – czyli dana firma winna być firmą akcyjną bądź ponad firmą z niską odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie mniejszy niż 200 000 złotych.

Drogie jest więc, iż umowa kupna/ sprzedaży z uprawnieniem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej powody jej nie dotyczą.

Jakie powinien spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie organizują w szczególny i podobny sposób wszystkich sprawie związanych z zachowaniem lombardu. Przy zachowaniu takiej pracy bierze się jedynie ogólne przepisy wprowadzone w Kodeksie cywilnym, które skupiają się z pracami pożyczkowymi. W kontraktu z obecnym, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy nawet wpisów do jakichkolwiek rejestrów. Wskazane będzie wyłącznie zarejestrowanie działalności gospodarczej lub jak bardzo wspomniano założenie firmy z niską odpowiedzialnością/ akcyjnej, w przypadku gdyby będą zawierane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy biznes wymaga odpowiedniej lokalizacji, a w szczególności lombard. Warto pochylić się ponad tą materią i poważnie nastawień do sytuacje. Zamożne i bogate dzielnice nie będą tu dobrym wyborem, bardziej korzystne mogą pokazać się dzielnice kumulujące duże zagęszczenia wszystkich korzystających proste lub przeciętne dochody. Wybór lokalu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca nosi w obecnej spraw wolną rękę. Należy pamiętać tylko o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia prace ze powodu na podwyższone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników również nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana była gruntowną wiedzę powiązaną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i była smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność wspominaj o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Pozostałe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta stanowi działalność powiązaną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede wszystkim udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności gospodarczej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa ta nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w obszarze 77 w normalnych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• działalności powiązanej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacji od przyjętej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji tworzymy w CEIDG (działalności gospodarcze i firmy cywilne) lub w KRS (tu stawiamy się w przypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych lub same komandytowych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments