Poczta kurier Mielno zamów online

Z powodu wzrastającego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Nowe Warpno może być naprawdę łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Nowe Warpno

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Nowe Warpno zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo termin dostarczenia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Poza tym mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków z pewnością dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie jeślipaczki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek osobno. Jeśli więc potrzebujemy wysyłać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy towar który chcemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty pakunku powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki oraz wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Nowe Warpno stara się by wszystkie paczki były transportowane z troską, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Nowe Warpno odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Nowe Warpno .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę