Tanie Soczewki kolorowe Chociwel

Jak utrzymać higienę soczewek miesięcznych? Aby móc bawić się komfortowym czerpaniem z soczewek przez cały miesiąc, należy o nie dbać. Codzienna higiena to norma. Trzeba wiedzieć, niczym ją wykonywać, tak aby nie doprowadzić do infekcji.

Tanie Soczewki kolorowe Resko

Mycie rąk
Mogłoby się wydawać, że to łatwe. Ręce należy myć przed każdym związkiem z soczewkami. W pozostałym wypadku, sami przeniesiemy na nie liczne bakterie i drobnoustroje.

miralach

Nie brzmi to zbyt higienicznie, prawda? Zawsze pierwszym krokiem przed aplikacją a przed ściągnięciem soczewek, jest wydajne umycie rąk ciepłą wodą z mydłem.

zobacz też nasze apteki

Tanie Soczewki kolorowe Resko

Płyn do soczewek
Płyn do pielęgnacji soczewek czasami trzeba dobierać metodą prób i błędów. Przede wszystkim powinien stanowić przystosowany do typu soczewek i materiału, z jakiego je zrealizowano. Na zbytu tanie są też płyny wzbogacone różnymi substancjami. Przeważnie istnieje więc witamina B5, która zmniejsza ryzyko podrażnień oka. Najczęściej przeznaczane są płyny multifunkcyjne, skoro są najłatwiejsze w stosowaniu. Nie trzeba brać ich osobno do prania i jeszcze do pielęgnacji soczewki miesięcznej. Taki płyn robi wszystko, co powinien za jednym zamachem.

Tanie Soczewki kolorowe Resko

Pod żadnym pozorem, nie wolno czyścić i przechowywać soczewek w naturalnej wodzie. Niestety istnieje ona odpowiednio wysoka a może zachodzić w negatywne interakcje z produktami, z jakich wyprodukowano soczewkę. W efekcie, obniży więc jej zalet natomiast będzie do usunięcia. Jeżeli człowiek nie ma głowy do wspominania o odpowiedniej pielęgnacji, to dokładnie by soczewki miesięczne zastąpił soczewkami jednodniowymi.

Pojemnik na soczewki
Jest wówczas sprawę, do której nie łączy się za długiej miary. To błąd, dlatego na wewnętrznych ściankach pojemnika robią się osady oraz bakterie. Pojemnik powinno wymienić się przynajmniej raz na trzy miesiące. Najlepiej jednak spełniać to głównie. Można zaznaczyć sobie w porządku właściwą datę i wymieniając soczewki miesięczne, wymienić również pojemnik do ich trzymania.
Niezmiernie znaczące jest te, aby na wszelką noc, soczewka miesięczna docierała do tej samej komory pojemniczka. Jeżeli trafi do ich pomylenia, łatwo nabawić się infekcji.

Zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Tanie Soczewki kolorowe Resko

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments